Navigácia

 • Junior Eco projekt

  Mladí záhradníci z Piešťan súčasťou Junior Eco Projektu!

   

  V dňoch 2- 7. júna sa v Poľskom Tešíne konal už 21. ročník Junior Eco Projektu. Zúčastňujú sa ho tímy študentov z Rakúska, Čiech, Poľska a Maďarska a samozrejme aj zo Slovenska.

  Tento rok sa projektu zúčastnili študenti tretieho ročníka Strednej odbornej školy záhradníckej z Piešťan pod vedením Ing. Jakubcovej a Mgr. Karoly.

  Počas celého týždňa študenti pracovali v medzinárodných tímoch a plnili zadané úlohy. Každý tím pracoval na inej odbornej téme. Prvý tím sa zaoberal ochranou biodiverzity v horskom regióne, druhý tím sa zaoberal problematikou minerálnych zdrojov a ich vplyvu  na  región, tretí tím sa zaoberal využívaním soľanky, štvrtý tím ochranou vody a posledný piaty tím sa venoval problematike ekologického chovu zvierat.

  Na konci týždňa vypracoval každý tím prezentáciu a na záverečnej konferencii oboznámil ostatných študentov s realizáciou ich úlohy. Všetky úlohy, ako aj prezentácie, prebiehali v anglickom jazyku.

  Na záver pripravila každá krajina krátku prezentáciu o svojej vlasti, meste a škole, ako aj krátky folklórny program.

  Študenti získali množstvo nových informácií, nových priateľov, ale najmä si overili svoje vedomosti z anglického jazyka.

 • Fantastický úspech študentov školy

  V termíne 30.-31. mája 2019 sa v Räpine v Estónsku konala Agrolympiada, súťaž európskych škôl združených pod hlavičkou EUROPEA.   20 tímov  zo 17 európskych krajín súťažilo v odborných záhradníckych zručnostiach. Slovensko zastupovali Peter Morvay, Petra Stručková  zo SOŠ záhradníckej v Piešťanoch a Dominika Janekova SOŠ Pruské. V silnej konkurencii získali v prvé miesto v disciplíne Poznávanie  rastlinného materiálu a celkovo sa umiestnili na výbornom treťom mieste.

 • 2.kolo prijímacích pohovorov

  Riaditeľka školy vyhlasuje druhé kolo prijímacích pohovorov pre odbor 4228 M záhradnícka výroba  a služby, ktoré sa uskutočnia  18. júna 2019.  Prihlášky je potrebné doručiť čo najskôr na riaditeľstvo školy.

   

 • Slávnosť ruží 2019 Dolná Krupá

  1. a 2. júna 2019 sa uskutoční 12. ročník podujatia Slávnosti ruží v SNM - Hudobné múzeum Dolná Krupá.

  Naša škola pripravila krásne aranžmány pre výstavné priestory. Slanost_ruzi_2019-plagat-s-programom.pdf

 • Medzinárodná výstava ruží 1.-2.6. 2019 Ivanka pri Dunaji - Kaštieľ

  V sobotu a v nedeľu pripravili Ivanskí záhradkári  podujatie, kde môžete vidieť krásne ruže, zaujímavých hostí a šikovných mladých záhradníkov pri exhibičnej súťaži v aranžovaní v parku Sv. Rozálie v Ivanke pri Dunaji. 

 • VICTORIA REGIA 2019

  SOŠ záhradnícka a Slovenská asociácia kvetinárov a floristov vyhlasuje 26. ročník súťaže Victoria regia 2019 Majstrovstvá Slovenska vo floristike

  Doplňujúce informácie budú postupne zverejnené v záložke VICTORIA REGIA

 • Výsledky prijímacích pohovorov 1. kolo

 • Voľby do Európskeho parlamentu

      Simulované eurovoľby do Európskeho parlamentu 2019

  SOŠ záhradnícka Piešťany sa zapojila do projektu

  Ambasádorská škola Európskeho parlamentu EPAS_EUROVOLBY.docx

      

 • Letná škola zelenej infraštruktúry

  20.-24. mája 2019 sa v Piešťanoch uskutoční Letná škola zelenej infraštruktúry. Organizátorom je Fakulta záhradného a krajinného inžinierstva SPU v Nitre. Prednášky aj praktické cvičenia sa uskutučnia na  našej škole. Bohatý program pre účastníkov lektorujú odborníci SPU a praxe. Projekt sa realizuje vďaka podpore ESF v rámci programu Ľudské zdroje.letna_skola_zelenej_infrastruktury.pdf

 • Celoštátna prehliadka SOČ Košice

  V termíne 24. až 26 apríla sa konala celoštátna prehliadka prác SOČ v Košiciach, do ktorej postúpili žiaci Tomáš Pápay a Šimon Masničák. Obaja dosiahli vynikajúce výsledky. V odbore Biológia Tomáš Pápay 1. miesto a v odbore Pôdohospodárstvo Šimon Masničák 5. miesto. Blahoželáme a ďakujeme Ing. Ivete Jakubcovej a Ing. Hyacinte Michálkovej, ktoré pripravovali žiakov na súťaž.

 • Veľká noc v Pruskom

  10. apríla 2019 sa uskutočnila súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov pod názvom Veľká noc v Pruskom. Našu školu reprezentovali  Tomáš Rýzek a Adam Špigura, žiaci prvého ročníka. Andrej Špigura získal 2. miesto za kompozíciu Jarná kytica s prútim. Tomáš Rýzek získal Cenu riaditeľky školy za kreativitu.

  Blahoželáme.

 • Krajská prehliadka SOČ 5. apríl 2019 Trnava

  V piatok 5. apríla sa uskutočnila krajská prehliadka Stredoškolskej odbornej činnosti. Zúčastnili sa jej 3 žiaci našej školy. Získali výborné umiestnenie. Odbor Biológia - Pestovanie a kríženie gladiol - Tomáš Pápaj 1. miesto, odbor Pôdohospodárstvo - Život s včelami - Šimon Masničák 1. miesto a odbor Problematika voľného času - Estetika vo floristike  Lucia Chmolová 3. miesto. Blahoželáme a želáme veľa úspechov na celoštátnej prehliadke.

  Chmolova.PDFPapay.PDF​​​​​​​

 • Kulla Flóra Bratislava

  Od štvrtka 4. apríla do nedele 7. apríla 2019 sa na výstavisku Incheba v Bratislave uskutočnil už 40. ročník výstavy FLÓRA Bratislava. Naša škola sa prezentovala expozíciou Matiné pre Flóru. Súčasťou podujatia je súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov. Naše študentky dosiahli vynikajúce umiestnenie.V kategórii Junior Viktória Tomanová získala 1. miesto a Blanka Drinková 2. miesto. Hrdí sme aj na našu absolventku Klaudiu Martinkovú , ktorá v kategórii Senior získala 3. miesto. Blahoželáme.

 • Budúcich záhradníkov inšpirovali profesionáli

  Reportáž z prednášky Janky Bielikovej a Pavla Chlouby z relácie Hurá do záhrady sledujte na TV Karpaty 11.3. 2019

 • HURÁ DO ZÁHRADY

  V utorok 19. marca 2019  v areáli našej školy natáčali diel populárnej relácie Hurá do záhrady, ktorý RTVS bude vysielať 7. apríla 2019. Využili priestory skleníka a areál praxe, aby pre divákov pripravili zaujímavé a poučné vysielanie. 

 • Letná škola ovocinárstva

  V termíne 11. -14. marca 2019 sa 7 žiakov našej školy zúčastnilo kurzu, ktorý zorganizovala SPU Nitra, pod názvom Letná škola ovocinárstva. Žiaci si upevnili a rozšírili vedomosti, ktoré získali v predmete Ovocinárstvo a Prax. Zaujímavá a inšpiratívna bola exkurzia do ovocinárskych podnikov PD Tvrdošovce a Emilove sady Dvory nad Žitavou. Program: Letna_skola_Ovocinarstva.pdf

 • HURÁ DO ZÁHRADY streda 6. marca 2019 o 16.00 hod.

  Srdečne Vás pozývame na prednášky a rozprávanie o záhrade. Prídu Janka Bieliková a Pavel Chlouba, ktorých poznáte z relácie Hurá do záhrady. Dozvite sa všetko nielen o hortenziách ale aj o iných záhradníckych "láskach".

  Miesto: Spoločenská miestnosť SOŠ záhradnícka, Brezová 2, Piešťany

  Kedy: 6. marca 2019 o 16.00

  Vstup je voľný 

  Reportáž z podujatia na TV Karpaty 11.3. 2019 "Budúcich záhradníkov inšpirovali profesionáli"

 • Lyžiarsky výcvik SKI Telgárt

  V poslednom januárovom týždni absolvovali žiaci 1.a 2. ročníka lyžiarsky výcvik. Strávili  5 veselých dní v krásnej prírode. Naučili  sa lyžovať alebo sa zdokonalili v lyžiarskych zručnostiach. Počasie nám ukázalo všetky svoje zimné tváre. Od sneženia cez mrazík, slniečko aj mrznúci dážď.

 • Deň otvorených dverí

  Srdečne pozývame záujemcov o štúdium,  žiakov 8. a 9. ročníkov a rodičov, na Deň otvorených dverí 6. decembra 2018. Pripravili sme si pre Vás ukážky prác žiakov, otvorené hodiny, prezentáciu odborov záhradnícka výroba a služby a záhradný dizajn. 

 • Kopidlenský kvítek 2018

  Od 10. do 11. októbra 2018 sa v Strednej škole záhradníckej Kopidlno (Česká republika) konal 25. ročník súťaže mladých záhradníkov Kopidlenský kvitek. Žiaci súťažili v 6 súťažných disciplínach- rezkovanie, vrúblovanie, pikírovanie, poznávanie rastlinného materiálu, aranžovanie a prekvapenie.

  Naše družstvo v zložení Šimon Masničák, Daniela Ružičková, Lucia Chmolová získali krásne druhé miesto. Čiastočné výsledky nás tiež potešili. Daniela Ružičková 1. miesto - poznávanie rastlinného materiálu a 2. miesto Cena riaditeľky školy. Lucia Chmolová 1. miesto vrúbľovanie a 3. miesto v celkovom poradí a Šimon Masničák 1. miesto - prekvapenie.

  Súťaže sa ako jednotlivec zúčastnil aj žiak 1. ročníka Andrej Špigura, ktorý nesklamal a nedal sa medzi staršími spolusúťažiacimi zahanbiť.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola záhradnícka, Brezová 2, 92101 Piešťany
  Brezová 2, 92177 Piešťany
 • +421 33 7625695

Fotogaléria