Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne suplovanie a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
  • Pri príležitosti Dňa zeme a Dňa zelených škôl pripravila naša škola tradičné podujatie "Učíme sa v prírode".

Počasie nám prialo, slniečko hrialo a vyučovanie rýchlo ubiehalo. Žiaci základných škôl, deti materských škôl, mamičky s malými deťmi aj seniori využili naše pozvanie na prechádzku školskou záhradou. A čo zaujímavé videli ? Na prvom stanovišti pozorovali rozkvitnuté ovocné stromy a učili sa ich poznávať. Pozorovali ako žijú a pracujú obyvatelia hmyzieho hotela, aj ako vzniká nové hmyzie utočisko. Svoje študentské práce prezentovali víťazi SOČ. Pripravili prechádzku oblohou a poznávanie oblakov, aj učebnú pomôcku pre pestovanie rastlín so špeciálnymi nárokmi na stanovište. Tradičné triedenie odpadu a poznávanie rastlín uzatváralo učiacu sa časť stanovišť. Ďalej nasledovali veselé športové hry v prírode. Tvorivé dielne, maľovanie na kamene, zabezpečilo Osvetové stredisko Trnava. Na záver si deti pochutnali na zdravých nátierkách s jedlými kvetmi, ktoré zapili pohárom čistej vody. Pozrite sa na obrázky a tešte sa na ďalšie podujatie v našej záhrade.

• V stredu 11. apríla sa otvorili brány Výstaviska v Trenčíne, kde začala výstava Záhradkár Trenčín. Žiaci pod vedením Ing. Marty Rybovej predviedli ukážky floristických kompozícií a aranžovania počas viacerých ročných období.

• V utorok 10. apríla sa študentka Kristína Mihaliková zúčastnila finále súťaže naj agro. Ziskala ocenenie Naj agritour start up nápad. Blahoželáme.

• Študenti školy vyzdobili štúdio a chodby obrátenej pyramídy pri príležitosti 25. výročia Radio Slovakia International.

• Srdečne pozývame na Deň Zeme

• 9. apríla 2018 sa na našej škole uskutoční prvé kolo floristických seminárov pre žiakov školy pod vedením špičkových majstrov floristov a s garanciou Slovenskej asociacie kvetinárov a floristov.

• V piatok 6. apríla 2018 sa v Senici konal 40. ročník krajskej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti.

Zúčastnili sa ho 4 žiaci našej školy. Námety na témy svojich prác čerpali vo svojom študijnom odbore. Ich výsledky sú nasledovné: odbor životné prostredie Milan Palík 1. miesto – téma: Putovanie oblohou; odbor tvorba učebných pomôcok Petra Stručková 1. miesto - téma: Spoznajme drobné ovocie – čučoriedky a brusnice; odbor poľnohospodárstvo Peter Morvay 1. miesto – téma: Kvety – farba sveta; Alžbeta Horanová 3. miesto – téma: Jedlé kvety.

• Výsledky talentových skúšok sú zverejnené v záložke prijímacie konanie.

Príďte k nám študovať

Žiaci 9. ročníkov, ak ešte váhate aké povolanie si zvoliť, príte medzi nás. Radi privítame všetkých záujemcov o povolanie spojené s prírodou, životným prostredím, pestovaním zdravých produktov a prácou s kvetmi.

Pre vašu inšpiráciu listujte v fotoalbume. smiley

Utorok 22. 5. 2018

• Stredná odborná škola záhradnícka, Brezová 2, 92101 Piešťany