• Naj agro dievča

• V utorok 10. apríla sa študentka Kristína Mihaliková zúčastnila finále súťaže naj agro. Ziskala ocenenie Naj agritour start up  nápad. Blahoželáme.

• Odborné floristické semináre

• 9. apríla 2018 sa na našej škole uskutoční prvé kolo floristických seminárov pre žiakov školy pod vedením špičkových majstrov floristov a s garanciou Slovenskej asociacie kvetinárov a floristov.

• Veľký úspech žiakov SOŠ záhradníckej v Piešťanoch

• V piatok 6. apríla 2018 sa v Senici konal 40. ročník krajskej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti.

Zúčastnili sa ho  4 žiaci našej školy.  Námety na  témy svojich prác čerpali vo svojom študijnom odbore.  Ich výsledky sú nasledovné:  odbor životné prostredie  Milan Palík 1. miesto – téma: Putovanie oblohou;  odbor tvorba učebných pomôcok  Petra Stručková  1. miesto  -  téma:  Spoznajme drobné ovocie – čučoriedky a brusnice;  odbor poľnohospodárstvo  Peter Morvay              1. miesto – téma:  Kvety – farba sveta;  Alžbeta Horanová 3. miesto – téma:  Jedlé kvety.

Víťazi postupujú do celoštátneho kola SOČ, ktoré sa bude konať v Žiline.

• Skleník plný radosti

• Jar je nielen v kalendári, ale klope už aj na naše dvere. V našom skleníku žiaci, učitelia a pani technička  intenzívne pracujú a tešia sa z výsledkov. Potešte sa aj vy. Predaj výpestkov začne od 16. apríla.

• Mladí floristi zo Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch získali výborné umiestnenia na súťaži Veľká noc v Pruskom.

• Žiaci tretieho ročníka sa zúčastnili floristickej súťaže „Veľká noc v Pruskom ", ktorá sa konala 21. marca 2018. V konkurencii  21 súťažiacich  z 8 škôl získali výborné ocenenia.  Súťažné úlohy boli veľmi kreatívne a napriek tomu, že ráno ešte padal sneh, boli  zadania jarné a veselé.

Výsledky sú nasledovné  - Jarná kytica Peter Morvay 3. miesto, Kvetinový náramok pre družičku Daniela Ružičková 1.miesto a Veľkonočná zosadzovaná  kompozícia Katarína Cisáriková 2. miesto. V celkovom poradí  Daniela Ružičková 1.miesto, Katarína Cisáriková 5. miesto a  Peter Morvay  7. miesto. Žiaci sa pripravovali pod vedením Ing. Marty Rybovej.  Blahoželáme!!!!! Mladi_floristi_z_SOS_zahradnickej_v_Piestanoch.docx​​​​​​​

• Vianočná fantázia

• Vianočná fantázia - súťaž žiakov školy v aranžovaní

6. decembra sa uskutočnila súťaž určená výhradne žiakom školy s názvom " Vianočná fantázia"

Fotky a krásne výtvory talentovaných žiakov si pozrite v galérii fotiek

• Deň otvorených dverí 7. decembra 2017

• Stredná odborná škola záhradnícka Piešťany, Brezová ul. 2

pozýva žiakov 8. a 9. ročníkov, rodičov, učiteľov a verejnosť

7. 12. 2017

na Deň otvorených dverí

Pripravili sme:

• Prezentáciu študijných odborov

- záhradný dizajn

- záhradnícka výroba a služby

• Prezentáciu mimoškolskej činnosti
            • Výstavu prác súťaže  Vianočná fantázia
            • Ukážky adventnej a vianočnej  floristiky
            • Predaj aranžmánov
            • Prehliadku školy

Tešíme sa na Vás 7. decembra 2017

od 8.30 – 13.00 hod.

• Kopidlenský kvitek 2017

Študenti SOŠ záhradníckej v Piešťanoch sa zúčastnili 24. ročníka súťaže pre mladých záhradníkov „Kopidlenský kvítek“  v Českej republike. Reprezentovali Trnavský samosprávny kraj aj Slovenskú republiku ako jediní zástupcovia.

Trojčlenné družstvo dosiahlo výborné výsledky v rozličných odborných záhradníckych disciplínach a a umiestnili sa na treťom mieste v  celkovom poradí družstiev .

• JAHRADA 2017

13.-14. októbra 2017 sa na Výstavisku v Trenčíne konal 16. ročník súťaže Jablko roka. SOŠ záhradnícka Piešťany  sa tradične zúčastnila kompozíciou vystaveného ovocia. Vystavujeme našu úrodu z pomologického sadu kreatívne upravenú do umeleckej kompozície. Získali sme medailu a diplom za expozíciu „Klobúk dolu pred každou úrodou“.

• Milí žiaci základných škôl - deviataci. Blíži sa čas rozhodovania akú strednú školu si zvoliť. Ponúkame Vám zaujímavé štúdium v odboroch zameraných na záhradníctvo, záhradný dizaj, aranžovanie kvetov a prírodu okolo nás.

4228 M  záhradnícka výroba a služby

4240 M záhradný dizajn

Priďte na Deň otvorených dverí 26. októbra 2017 a  7. decembra 2017

Ak by Vám termíny nevyhovovali je možné si dohodnúť stretnutie na tel. čísle 0337625695 alebo 0905918172.

Navštívte náš stanok na Burze škôl organizovanej vašim okresom 8. novembra 2017 Myjava, 8. novembra 2017 Šaľa, 9. novembra 2017 Senica, 21. novembra 2017 Žiar nad Hronom.