Naša škola je zapojená v projekte v projekte "Strategické riadenie a plánovanie využívania domácej energie" akronym SMAPUDE_ LIFE, č. LIFE12 INF/SK/000165.
Projekt SMAPUDE_LIFE
- Projekt realizuje BIOMASA www.biomasa.sks príspevkom finančného nástroja Európskej únie LIFE
Projekt Zeleň v meste inak
Získali sme certifikát Zelenej školy
10. októbra 2013 sme získali Certifikát Zelenej školy. Riaditeľka školy Ing.Eva Stručková a koordinátorka projektu Ing. Iveta Jakubcová prebrali Certifikát a zástavu Zelenej školy v Košiciach. Akcia sa organizovala pod záštitou Ministra životného prostredia.Stali sme sa súčasťou medzinárodného projektu Eco Schools!
Viac informácii o tejto akcii ako aj o ostatných projektoch na stránke Zelenej školy.
Deň samosprávneho kraja
Vo štvrtok 3. októbra 2013 sa uskutoční Deň samosprávneho kraja na našej škole.
Téma: Zdravie a zdravý životný štýl
pripravili sme:
- ochutnávka zdravých potravín,
- bylinkové čaje zo záhrady
- ovocné šťavy, jabĺčka a hrušky zo školského sadu
- hry a cvičenie v prírode
Tešíme sa na Vás
Klasici v komikse 4. ročník
VICTORIA REGIA 2013
20. ročník národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov a Majstrovstvá Slovenska vo floristike VICTORIA REGIA 2013 sa uskutoční v stredu 18. septembra 2013.
Sprievodné podujatia - výstavy súťažných prác a ovocia a zeleniny sa uskutočnia od 19. - 22. septembra 2013. Kvetinové korzo sa predstaví v sobotu 21. septembra 2013 o 14. 00 so začiatkom v SLK a.s. Piešťany
Propozície, program a prihláška sa nachádza v záložke VICTORIA REGIA.
Sledujte nás na facebooku victoriaregia-majstrovstvaSlovenskavofloristike
Garden Harlem Shake
Nájdete nás aj na FACEBOOKU !!!!!
Ak si chcete pravidelne pozerať novinky a informácie o aktivitách, staňte sa priateľom našej facebookovej stránky !
http://www.facebook.com/StrednaOdbornaSkolaZahradnickaPiestany
Získali sme 1. miesto v celoslovenskej súťaži...
Získali sme 1. miesto v celoslovenskej
„Súťaži o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ k Medzinárodnému dňu školských knižníc.
Víťazstvo je o to cennejšie, že do súťaže sa prihlásilo 318 škôl a naša videokonferencia porotu Slovenskej pedagogickej knižnice najviac upútala.
VIDEOKONFERENCIA ŽIAKOV
S HISTORIKOM A SPISOVATEĽOM PAVLOM DVOŘÁKOM nám úžasne vyšla.
Učme sa navzájom, sme si povedali, keď sme sa púšťali do prípravy videokonferencie so spisovateľom a historikom Pavlom Dvořákom. My aj pán Dvořák sme takto komunikovali po prvý raz.
V pondelok 22. októbra 2012 sa učitelia i žiaci tejto školy zapojili do ôsmeho ročníka Súťaže o najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice a k Medzinárodnému dňu školských knižníc sme zorganizovali netradičný deň. Inšpirovala nás téma tohto ročníka – Školské knižnice: „Kľúč k minulosti, prítomnosti a budúcnosti.“
Minulosť predstavuje kniha Stopy dávnej minulosti - konkrétne tretí diel „Zrod národa“, ktorý od rána do 14,00 hod. ako štafetu učitelia i žiaci spolu v knižnici čítali. Začala v zborovni úvodným čítaním pri čaji a koláčiku pani riaditeľka, Ing. Eva Stručková. Cez triednych učiteľov, ktorí pokračovali v čítaní žiakom svojej triedy, sa postupne dostávala ku všetkým a čítanie žiakov v knižnici bolo počuť neustále.
Prítomnosť stelesňuje autor knihy – súčasný spisovateľ, historik, popularizátor dejín nášho územia, PhDr. Pavel Dvořák (ale i žiaci a učitelia v knižnici)
A budúcnosť? – Videokonferencia ako komunikácia budúcnosti, na ktorej sa prostredníctvom modernej techniky spojili žiaci v knižnici (cez pripojenie Mgr. Kašovej) a učebni biológie (cez pripojenie Ing. Jakubcovej) s pánom Dvořákom u neho v Budmericiach a RNDr. Jozefom Hančom na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach (ktorý v projekte MVP učil p. profesorky ako videokonferenciu používať). Takéto stretnutie prostredníctvom telemostu bolo niečo nové pre všetkých a pritiahlo mnohých. Zaujímavá osobnosť videokonferencie však zohrala nemenej dôležitú úlohu v tom, že nielen pedagógovia, ale i žiaci vo svojom voľne pozorne počúvali o histórii, archeológii, najnovších objavoch, starovekých i nedávnych dejinách nášho územia, o spisovateľovi, o známych i neznámych, o blízkych i vzdialených územiach... Z viac ako hodinového stretnutia odchádzali všetci plní dojmov i nových poznatkov. „Nie vždy máte možnosť sedieť zoči-voči spisovateľovi.“ počuli sme chlapcov, ktorí odchádzali z knižnice.
My však vieme, že prítomnosť sa mení na minulosť okamihom a aby sme si i v budúcnosti mohli tento zaujímavý deň pripomenúť, celý deň - s ranným čítaním pani riaditeľky; štafetu, ktorú odovzdávali triedni učitelia svojim žiakom; čítanie žiakov; hudobné pásmo pána Bergera i videokonferenciu premietanú prostredníctvom dataprojektorov v knižnici i učebni biológie - žiak tretieho ročníka, Maroš Sloviak, všetko zaznamenával kamerou.
Učme sa navzájom sme 100% naplnili – tri generácie a každá z nich sa naučila niečo nové a zároveň odovzdala svoje poznatky tým ďalším (učitelia učili učiteľov i žiakov, žiaci učili učiteľov i žiakov, pán Dvořák učil učiteľov i žiakov, a oni tiež naučili niečo nové jeho.
A posolstvo tohto dňa?
Učme sa navzájom, knihou spájajme generácie, odovzdávajme si poznatky, prijímajme informácie a komunikujme bez ohľadu na vek, postavenie či titul, lebo v učení je všetko dovolené
„I to je tvoje, čo si prisvojíš z múdrosti iných: tebe pribudne a im neubudne!“ (František Hečko)
Škola roka
Získali sme titul ŠKOLA ROKA
14. 11. 2012 si pani riaditeľka našej školy Ing. Eva Stručková prevzala z rúk župana Tibora Mikuša ocenenie Škola roka.
Hlavnými kritériami hodnotenia v tejto súťaži sú najmä mimoškolské aktivity - spolupráca školy s organizáciami a inštitúciami v regióne - najmä environmentálnymi, projekty školy, propagácia školy a školských aktivít v médiách, aktivizácia záujmu žiakov i pedagógov o školu a jej vzhľad...
V kategórii stredných odborných škôl Trnavského kraja za rok 2011/2012 najlepšie obstála SOŠ záhradnícka v Piešťanoch, z čoho sa veľmi tešíme
Že si ho škola zaslúži sa môžete presvedčiť 6. decembra, kedy budú jej brány pre všetkých otvorené.