Navigácia

 • 25. ročník súťaže VICTORIA REGIA pozná víťazov

  V stredu 19. septembra po náročnom pracovnom dni boli na slávnostnom galavečere vyhlásení víťazi národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov VICTORIA REGIA .

  kategória základné školy

  1. miesto Silvia Pavúrová, IV. ZŠ Považská Bystrica

  2. miesto Sofia Gvuščová, ZŠ Mojmírová Piešťany

  3. miesto Soňa Jánošíková, II.ZŠ Senica

  kategória záhradnícke školy:

  1. miesto Vlastimil Kucharovič, SŠZaZe Děčín

  2. miesto Vanda Tmějová, SŠZaT Litomyšl

  3. miesto Katarína Cisáriková, SOŠ záhradnícka Piešťany

  kategória profesionáli

  1. miesto Ing. Ján Milt, Květiny Milt s.r.o. Plzeň

  2. miesto Ing. Róbert Bartolen, Robert Bartolen

  3. miesto Klaudia Martinková, ZF MENDELU Brno

  Kompletné výsledky v záložke VICTORIA REGIA 2018

 • VICTORIA REGIA 2018

  Do galérie VICTORIA REGIA 2018 boli pridané fotografie.

 • 50. VÝROČIE ŠKOLY

  Važení absolventi, zamestnanci a priaznivci našej školy. SOŠ záhradnícka oslavuje 50. výročie svojej činnosti v oblasti záhradníckeho vzdelávania. 

   

  Riaditeľstvo Strednej odbornej školy záhradníckej v  Piešťany

  Vás pozýva na oslavu 50. výročia založenia školy,

  ktoré sa uskutoční v sobotu 22. septembra 2018 o 10:00 hod v areáli SOŠ záhradníckej, Brezová 2, 921 77 Piešťany

  Program:

  10.00 hod        Stretnutie absolventov, učiteľov a zamestnancov školy

  11.00 hod        Záhradná slávnosť

  13.00 hod        Kvetinové Korzo

   

  Prídte si zaspomínať a porozprávať sa so spolužiakmi a učiteľmi. Po 13. hod. sa spoločne zúčastníme Kvetinového korza v meste Piešťany. Alegorické vozy pripravujú naši študenti, Vy sa môžete prizdobiť kvetinovým klobúkom alebo kvetinovým oblečením. Zároveň možete navštívíť výstavu prác 25. ročníka súťaže VICTORIA REGIA.

  Tešíme sa na Vás.

 • 9. európsky šampionát mladých záhradníkov

  V termíne  20. – 25. augusta 2018 sa v Strednej záhradníckej škole Rajhrad v Českej republike konal 9. európsky šampionát mladých záhradníkov. Družstvo našej školy v zložení Šimon Masničák, Alžbeta Horanová a Lucia Chmolová pod vedením Ing. Petra Kollára reprezentovalo nielen našu školu ale aj Slovensko v záhradníckych zručnostiach. Naše družstvo sa umiestnilo na 8. mieste z 19 súťažných družstiev. Šimon Masničák získal v zmiešaných medzinárodných družstvách  1. miesto. Blahoželáme!!!!

 • VICTORIA REGIA 2018

  Zverejňujeme prvé otázky a odpovede k súťažným úloham VR2018   Otazky_a_odpovede(1).docx​​​​​​​

 • VICTORIA REGIA 2018

  SOŠ záhradnícka a SAKF vyhlasujú 25. ročník súťaže VICTORIA REGIA .

  Propozcie a prihláška sa nachádzajú v záložke VICTORIA REGIA  Propozicie_VR_2018(1).pdf  Propozicie_zakladne_skoly.pdf​​​​​​​  Nádoba pre základné školy výška 10 cm, priemer 13 cm 

 • Kaštieľ Dolná Krupá - Slávnosť ruží

  Každoročne sa podieľame na príprave Slávnosti ruží v Dolnej Krupej pri Trnave, kde žila známa pestovateľka ruží grófka Mária Henrieta Choteková. Krásna ružová záhrada a nádherný historický park otvára svoje dvere 2. júna na Slávnosť ruží.

 • Flora cup 2018

  Súčasťou podujatia Flóra Bratislava je aj súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora cup. Naši študenti získali výborné ocenenie:  v celkovom poradí Peter Morvay 1. miesto,  Daniela Ružičková 2. miesto a Katka Cisáriková 5. miesto. Blahoželáme aj Ing. Marte Rybovej, ktorá ich pripravovala. 


 • Flóra Bratislava 2018

  V termíne 3.-6. mája sa v Bratislave na výstavisku Incheba konala Flóra Bratislava - výstava kvetov a záhradníckych kompozícií. Naša škola tradične pripravila svoju výstavnú plochu v duchu témy  súťaže Flora cup  Kvetinový výklad. ako naše dielo vyzeralo pozrite si na fotografiách

 • Mladý tvorca 2018 Nitra Výstavisko Agrokomplex

 • Lipová ratolest 2018 Kyjov Česká republika

  V termíne 24.-26. apríla sa konala súťaž mladých záhradníkov Lipová ratolest. Mestečko Kyjov hostilo 11 škôl, ktoré vyslali štvorčlenné družstvá študentov. Ich úlohov bolo zrealizovať sadovnícku úpravu podľa vopred pripravenej dokumentácie. Pripravili tak obyvateľom prekvapenie vytvorením oddychovej zóny a úpravy vstupu do bytového domu. Naše družstvo získalo 2. miesto ako jediný zástupca slovenských škôl.

 • Celoštátne kolo SOČ Žilina

  25.-26. apríla 2018 sa konala celoštátna prehliadka prác SOČ. Hostiteľom najšikovnejších stredoškolákov bola Žilinská univerzita. Z našich troch postupujúcich študentov sa umiestnili Peter Morvay na 3. mieste a Milan Palík na 5. mieste. Blahoželáme.

 • Učíme sa v prírode

  Pri príležitosti Dňa zeme a  Dňa zelených škôl pripravila naša škola tradičné podujatie "Učíme sa v prírode".

  Počasie nám prialo, slniečko hrialo a vyučovanie rýchlo ubiehalo. Žiaci základných škôl, deti materských škôl, mamičky s malými deťmi aj seniori využili naše pozvanie na prechádzku školskou záhradou. A čo zaujímavé videli ? Na prvom stanovišti pozorovali rozkvitnuté ovocné stromy a učili sa ich poznávať. Pozorovali ako žijú a pracujú obyvatelia hmyzieho hotela, aj ako vzniká nové hmyzie utočisko. Svoje študentské práce prezentovali  víťazi SOČ. Pripravili prechádzku oblohou a poznávanie oblakov, aj učebnú pomôcku pre pestovanie rastlín so špeciálnymi nárokmi na stanovište. Tradičné triedenie odpadu a poznávanie rastlín uzatváralo učiacu sa časť stanovišť. Ďalej nasledovali  veselé športové hry v prírode. Tvorivé dielne, maľovanie na kamene, zabezpečilo Osvetové stredisko Trnava. Na záver si deti pochutnali na zdravých nátierkách s jedlými kvetmi, ktoré zapili pohárom čistej vody.  Pozrite sa na obrázky a tešte sa na ďalšie podujatie v našej záhrade.

 • Záhradníci na jarnej výstave Záhradkár v Trenčíne

  V stredu 11. apríla sa otvorili brány Výstaviska v Trenčíne, kde začala výstava Záhradkár Trenčín. Žiaci pod vedením Ing. Marty Rybovej predviedli ukážky floristických kompozícií a aranžovania počas viacerých ročných období. 

 • Naj agro dievča

  V utorok 10. apríla sa študentka Kristína Mihaliková zúčastnila finále súťaže naj agro. Ziskala ocenenie Naj agritour start up  nápad. Blahoželáme.

 • Výzdoba priestorov Slovenského rozhlasu v Bratislave

  Študenti školy vyzdobili štúdio a chodby obrátenej pyramídy pri príležitosti 25. výročia Radio Slovakia International.

 • Deň Zeme 2018

  Srdečne pozývame na Deň Zeme

 • Seminár - aranžujeme zo sušených a umelých kvetov

  Do galérie Seminár - aranžujeme zo sušených a umelých kvetov boli pridané fotografie.

 • Odborné floristické semináre

  9. apríla 2018 sa na našej škole uskutoční prvé kolo floristických seminárov pre žiakov školy pod vedením špičkových majstrov floristov a s garanciou Slovenskej asociacie kvetinárov a floristov.

 • Veľký úspech žiakov SOŠ záhradníckej v Piešťanoch

  V piatok 6. apríla 2018 sa v Senici konal 40. ročník krajskej prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti.

  Zúčastnili sa ho  4 žiaci našej školy.  Námety na  témy svojich prác čerpali vo svojom študijnom odbore.  Ich výsledky sú nasledovné:  odbor životné prostredie  Milan Palík 1. miesto – téma: Putovanie oblohou;  odbor tvorba učebných pomôcok  Petra Stručková  1. miesto  -  téma:  Spoznajme drobné ovocie – čučoriedky a brusnice;  odbor poľnohospodárstvo  Peter Morvay              1. miesto – téma:  Kvety – farba sveta;  Alžbeta Horanová 3. miesto – téma:  Jedlé kvety.

  Víťazi postupujú do celoštátneho kola SOČ, ktoré sa bude konať v Žiline.

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola záhradnícka, Brezová 2, 92101 Piešťany
  Brezová 2, 92177 Piešťany
 • +421 33 7625695

Fotogaléria