• Fantastický úspech v medzinárodnej súťaži Brnenská Ruža 2019

     • V piatok 15. novembra 2019 sa uskutočnil 24. ročník medzinárodnej súťaže Brnenská Ruža 2019. Súťaž prebiehala v nádherných priestoroch Vila Stiassni v Brne. Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť Kyticu pre pani domu, vytvoriť a prizdobiť klobúk a interiérovú dekoráciu do vázy, ktorú poskytol usporiadateľ. Našu školu aj Slovensko v kategórii junior reprezentovala žiačka 4. ročníka Viktória Tomanová. Kytica získala 1. miesto, dekorácia do vázy 3. miesto. V celkovom poradí získala Viktória 4. miesto. Blahoželáme.

     • Študenti sa stretli s legendou !

     • Študentom druhého ročníka SOŠ záhradníckej v Piešťanoch sa vyskytla možnosť zúčastniť sa 17. októbra 2019 veľmi zaujímavého workshopu na tému Voda nad zlato. Workshop sa konal pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a v rámci prednášok sa oboznámili so zaujímavými prednáškami na veľmi aktuálne dianie v súvislosti s klimatickými zmenami u nás aj vo svete. Studenti_sa_stretli_s.docx​​​​​​​

     • Kopidlenský Kvítek

     • 9. do 10. októbra 2019 sa konal 26. ročník súťaže mladých záhradníkov v českom mestečku Kopidlno. Náš tým Tomáš Pápay, Jakub Pavlovič a Andrej Špigura pod vedením Ing. Petra Kollára, v silnej konkurencii získal 3. miesto v rezkovaní - Tomáš Pápay a 3. miesto v aranžovaní - Andrej Špigura. Blahoželáme.

     • Deň zdravia

     • Vo štvrtok 3. októbra sa tradične v našom areáli  a v škole koná Deň zdravia. Tento rok sme opätovne využili produkty školskej záhrady- ovocie, zeleninku aj bylinky a pripravili sme "chutné" športovo vedomostné dopoludnie. Cez 300 detí a žiakov základných škôl malo možnosť športovať, ochutnávať a spoznávať plody záhrady tak, ako sme ich dopestovali. Dozvedeli sa tiež zaujímavé informácie k ochrane životného prostredia. Podujatie podporilo Mesto Piešťany na základe projektu Dni hier v botanickej záhrade. Ďakujeme.

     • JAHRADA TRENČÍN 2019

     • 11. a 12. októbra 2019 sa na výstavisku v Trenčíne uskutočnilo podujatie JAHRADA - v podtitule súťaž o Jablko roka 2019 v kategórií Kompozícia vystaveného ovocia - Mladí ovocinári. V 18. ročníku  sme vytvorili krásnu kompozíciu, ktorú sme nazvali  Fotoateliér Jablko. Pozrite sa ako to v našom ateliéri vyzeralo.

     • VICTORIA REGIA 2019

     • Srdečne pozývame na podujatie Victoria Regia 2019.

      19.-22.9.2019 štvrtok - nedeľa

      Výstava súťažných prác KSC Fontána, Beethovenova 1, Piešťany a AUPARK Piešťany

      21.9. 2019 sobota

      Kvetinové Korzo

      Sprievodné podujatia - Park Foto Piešťany, Koncerty v hudobnom pavilóne v mestskom parku.

       

     • Začiatok školského roka 2019/2020

     • Milí študenti, začiatok nového školského roka sa uskutoční v pondelok 2. septembra 2019  o 8.00 pred hlavným vchodom školy /vstup z botanickej záhrady/. 

      V areáli školy stále platí obmedzenie pohybu z dôvodu rekonštrukcie strechy a je potrebné dávať pozor, aby nedošlo k úrazu.

      Obed v pondelok majú len žiaci ubytovaní v školskom internáte.

      Želám Vám krásne posledné prázdninové dni.  

     • Junior Eco projekt

     • Mladí záhradníci z Piešťan súčasťou Junior Eco Projektu!

       

      V dňoch 2- 7. júna sa v Poľskom Tešíne konal už 21. ročník Junior Eco Projektu. Zúčastňujú sa ho tímy študentov z Rakúska, Čiech, Poľska a Maďarska a samozrejme aj zo Slovenska.

      Tento rok sa projektu zúčastnili študenti tretieho ročníka Strednej odbornej školy záhradníckej z Piešťan pod vedením Ing. Jakubcovej a Mgr. Karoly.

      Počas celého týždňa študenti pracovali v medzinárodných tímoch a plnili zadané úlohy. Každý tím pracoval na inej odbornej téme. Prvý tím sa zaoberal ochranou biodiverzity v horskom regióne, druhý tím sa zaoberal problematikou minerálnych zdrojov a ich vplyvu  na  región, tretí tím sa zaoberal využívaním soľanky, štvrtý tím ochranou vody a posledný piaty tím sa venoval problematike ekologického chovu zvierat.

      Na konci týždňa vypracoval každý tím prezentáciu a na záverečnej konferencii oboznámil ostatných študentov s realizáciou ich úlohy. Všetky úlohy, ako aj prezentácie, prebiehali v anglickom jazyku.

      Na záver pripravila každá krajina krátku prezentáciu o svojej vlasti, meste a škole, ako aj krátky folklórny program.

      Študenti získali množstvo nových informácií, nových priateľov, ale najmä si overili svoje vedomosti z anglického jazyka.

     • Fantastický úspech študentov školy

     • V termíne 30.-31. mája 2019 sa v Räpine v Estónsku konala Agrolympiada, súťaž európskych škôl združených pod hlavičkou EUROPEA.   20 tímov  zo 17 európskych krajín súťažilo v odborných záhradníckych zručnostiach. Slovensko zastupovali Peter Morvay, Petra Stručková  zo SOŠ záhradníckej v Piešťanoch a Dominika Janekova SOŠ Pruské. V silnej konkurencii získali v prvé miesto v disciplíne Poznávanie  rastlinného materiálu a celkovo sa umiestnili na výbornom treťom mieste.

     • 2.kolo prijímacích pohovorov

     • Riaditeľka školy vyhlasuje druhé kolo prijímacích pohovorov pre odbor 4228 M záhradnícka výroba  a služby, ktoré sa uskutočnia  18. júna 2019.  Prihlášky je potrebné doručiť čo najskôr na riaditeľstvo školy.