• Letná škola ovocinárstva

     • V termíne 11. -14. marca 2019 sa 7 žiakov našej školy zúčastnilo kurzu, ktorý zorganizovala SPU Nitra, pod názvom Letná škola ovocinárstva. Žiaci si upevnili a rozšírili vedomosti, ktoré získali v predmete Ovocinárstvo a Prax. Zaujímavá a inšpiratívna bola exkurzia do ovocinárskych podnikov PD Tvrdošovce a Emilove sady Dvory nad Žitavou. Program: Letna_skola_Ovocinarstva.pdf

     • HURÁ DO ZÁHRADY streda 6. marca 2019 o 16.00 hod.

     • Srdečne Vás pozývame na prednášky a rozprávanie o záhrade. Prídu Janka Bieliková a Pavel Chlouba, ktorých poznáte z relácie Hurá do záhrady. Dozvite sa všetko nielen o hortenziách ale aj o iných záhradníckych "láskach".

      Miesto: Spoločenská miestnosť SOŠ záhradnícka, Brezová 2, Piešťany

      Kedy: 6. marca 2019 o 16.00

      Vstup je voľný 

      Reportáž z podujatia na TV Karpaty 11.3. 2019 "Budúcich záhradníkov inšpirovali profesionáli"

     • Lyžiarsky výcvik SKI Telgárt

     • V poslednom januárovom týždni absolvovali žiaci 1.a 2. ročníka lyžiarsky výcvik. Strávili  5 veselých dní v krásnej prírode. Naučili  sa lyžovať alebo sa zdokonalili v lyžiarskych zručnostiach. Počasie nám ukázalo všetky svoje zimné tváre. Od sneženia cez mrazík, slniečko aj mrznúci dážď.

     • Deň otvorených dverí

     • Srdečne pozývame záujemcov o štúdium,  žiakov 8. a 9. ročníkov a rodičov, na Deň otvorených dverí 6. decembra 2018. Pripravili sme si pre Vás ukážky prác žiakov, otvorené hodiny, prezentáciu odborov záhradnícka výroba a služby a záhradný dizajn. 

     • Kopidlenský kvítek 2018

     • Od 10. do 11. októbra 2018 sa v Strednej škole záhradníckej Kopidlno (Česká republika) konal 25. ročník súťaže mladých záhradníkov Kopidlenský kvitek. Žiaci súťažili v 6 súťažných disciplínach- rezkovanie, vrúblovanie, pikírovanie, poznávanie rastlinného materiálu, aranžovanie a prekvapenie.

      Naše družstvo v zložení Šimon Masničák, Daniela Ružičková, Lucia Chmolová získali krásne druhé miesto. Čiastočné výsledky nás tiež potešili. Daniela Ružičková 1. miesto - poznávanie rastlinného materiálu a 2. miesto Cena riaditeľky školy. Lucia Chmolová 1. miesto vrúbľovanie a 3. miesto v celkovom poradí a Šimon Masničák 1. miesto - prekvapenie.

      Súťaže sa ako jednotlivec zúčastnil aj žiak 1. ročníka Andrej Špigura, ktorý nesklamal a nedal sa medzi staršími spolusúťažiacimi zahanbiť.

     • JAHRADA 2018

     • 12.-13. októbra 2018 sa na Výstavisku v Trenčíne konal 17. ročník súťaže Jablko roka. SOŠ záhradnícka Piešťany  sa tradične zúčastnila kompozíciou vystaveného ovocia. Vystavujeme našu úrodu z pomologického sadu kreatívne upravenú do umeleckej kompozície. Získali sme  zlatú medailu a diplom za 1. miesto  za expozíciu „Symfónia v ovocí“.

     • 25. ročník súťaže VICTORIA REGIA pozná víťazov

     • V stredu 19. septembra po náročnom pracovnom dni boli na slávnostnom galavečere vyhlásení víťazi národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov VICTORIA REGIA .

      kategória základné školy

      1. miesto Silvia Pavúrová, IV. ZŠ Považská Bystrica

      2. miesto Sofia Gvuščová, ZŠ Mojmírová Piešťany

      3. miesto Soňa Jánošíková, II.ZŠ Senica

      kategória záhradnícke školy:

      1. miesto Vlastimil Kucharovič, SŠZaZe Děčín

      2. miesto Vanda Tmějová, SŠZaT Litomyšl

      3. miesto Katarína Cisáriková, SOŠ záhradnícka Piešťany

      kategória profesionáli

      1. miesto Ing. Ján Milt, Květiny Milt s.r.o. Plzeň

      2. miesto Ing. Róbert Bartolen, Robert Bartolen

      3. miesto Klaudia Martinková, ZF MENDELU Brno

      Kompletné výsledky v záložke VICTORIA REGIA 2018

     • 50. VÝROČIE ŠKOLY

     • Važení absolventi, zamestnanci a priaznivci našej školy. SOŠ záhradnícka oslavuje 50. výročie svojej činnosti v oblasti záhradníckeho vzdelávania. 

       

      Riaditeľstvo Strednej odbornej školy záhradníckej v  Piešťany

      Vás pozýva na oslavu 50. výročia založenia školy,

      ktoré sa uskutoční v sobotu 22. septembra 2018 o 10:00 hod v areáli SOŠ záhradníckej, Brezová 2, 921 77 Piešťany

      Program:

      10.00 hod        Stretnutie absolventov, učiteľov a zamestnancov školy

      11.00 hod        Záhradná slávnosť

      13.00 hod        Kvetinové Korzo

       

      Prídte si zaspomínať a porozprávať sa so spolužiakmi a učiteľmi. Po 13. hod. sa spoločne zúčastníme Kvetinového korza v meste Piešťany. Alegorické vozy pripravujú naši študenti, Vy sa môžete prizdobiť kvetinovým klobúkom alebo kvetinovým oblečením. Zároveň možete navštívíť výstavu prác 25. ročníka súťaže VICTORIA REGIA.

      Tešíme sa na Vás.

     • 9. európsky šampionát mladých záhradníkov

     • V termíne  20. – 25. augusta 2018 sa v Strednej záhradníckej škole Rajhrad v Českej republike konal 9. európsky šampionát mladých záhradníkov. Družstvo našej školy v zložení Šimon Masničák, Alžbeta Horanová a Lucia Chmolová pod vedením Ing. Petra Kollára reprezentovalo nielen našu školu ale aj Slovensko v záhradníckych zručnostiach. Naše družstvo sa umiestnilo na 8. mieste z 19 súťažných družstiev. Šimon Masničák získal v zmiešaných medzinárodných družstvách  1. miesto. Blahoželáme!!!!

     • Kaštieľ Dolná Krupá - Slávnosť ruží

     • Každoročne sa podieľame na príprave Slávnosti ruží v Dolnej Krupej pri Trnave, kde žila známa pestovateľka ruží grófka Mária Henrieta Choteková. Krásna ružová záhrada a nádherný historický park otvára svoje dvere 2. júna na Slávnosť ruží.

     • Flora cup 2018

     • Súčasťou podujatia Flóra Bratislava je aj súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora cup. Naši študenti získali výborné ocenenie:  v celkovom poradí Peter Morvay 1. miesto,  Daniela Ružičková 2. miesto a Katka Cisáriková 5. miesto. Blahoželáme aj Ing. Marte Rybovej, ktorá ich pripravovala. 


     • Flóra Bratislava 2018

     • V termíne 3.-6. mája sa v Bratislave na výstavisku Incheba konala Flóra Bratislava - výstava kvetov a záhradníckych kompozícií. Naša škola tradične pripravila svoju výstavnú plochu v duchu témy  súťaže Flora cup  Kvetinový výklad. ako naše dielo vyzeralo pozrite si na fotografiách

     • Lipová ratolest 2018 Kyjov Česká republika

     • V termíne 24.-26. apríla sa konala súťaž mladých záhradníkov Lipová ratolest. Mestečko Kyjov hostilo 11 škôl, ktoré vyslali štvorčlenné družstvá študentov. Ich úlohov bolo zrealizovať sadovnícku úpravu podľa vopred pripravenej dokumentácie. Pripravili tak obyvateľom prekvapenie vytvorením oddychovej zóny a úpravy vstupu do bytového domu. Naše družstvo získalo 2. miesto ako jediný zástupca slovenských škôl.

     • Celoštátne kolo SOČ Žilina

     • 25.-26. apríla 2018 sa konala celoštátna prehliadka prác SOČ. Hostiteľom najšikovnejších stredoškolákov bola Žilinská univerzita. Z našich troch postupujúcich študentov sa umiestnili Peter Morvay na 3. mieste a Milan Palík na 5. mieste. Blahoželáme.

     • Učíme sa v prírode

     • Pri príležitosti Dňa zeme a  Dňa zelených škôl pripravila naša škola tradičné podujatie "Učíme sa v prírode".

      Počasie nám prialo, slniečko hrialo a vyučovanie rýchlo ubiehalo. Žiaci základných škôl, deti materských škôl, mamičky s malými deťmi aj seniori využili naše pozvanie na prechádzku školskou záhradou. A čo zaujímavé videli ? Na prvom stanovišti pozorovali rozkvitnuté ovocné stromy a učili sa ich poznávať. Pozorovali ako žijú a pracujú obyvatelia hmyzieho hotela, aj ako vzniká nové hmyzie utočisko. Svoje študentské práce prezentovali  víťazi SOČ. Pripravili prechádzku oblohou a poznávanie oblakov, aj učebnú pomôcku pre pestovanie rastlín so špeciálnymi nárokmi na stanovište. Tradičné triedenie odpadu a poznávanie rastlín uzatváralo učiacu sa časť stanovišť. Ďalej nasledovali  veselé športové hry v prírode. Tvorivé dielne, maľovanie na kamene, zabezpečilo Osvetové stredisko Trnava. Na záver si deti pochutnali na zdravých nátierkách s jedlými kvetmi, ktoré zapili pohárom čistej vody.  Pozrite sa na obrázky a tešte sa na ďalšie podujatie v našej záhrade.

     • Záhradníci na jarnej výstave Záhradkár v Trenčíne

     • V stredu 11. apríla sa otvorili brány Výstaviska v Trenčíne, kde začala výstava Záhradkár Trenčín. Žiaci pod vedením Ing. Marty Rybovej predviedli ukážky floristických kompozícií a aranžovania počas viacerých ročných období.